Marz

BODY LANGUAGE as INTERCULTURAL COMPETENCE

24 marca 2021 o godz. 13:00 Dział Dydaktyki, Nauki i Współpracy z Zagranicą organizuje trzecie forum dla studentów na temat “BODY LANGUAGE as INTERCULTURAL COMPETENCE”.
Celem spotkania jest stworzenie możliwości komunikacji dla studentów z różnych krajów. Odbędzie się ono online poprzez aplikację Microsoft Teams. Spotkanie będzie prowadzone tradycyjnie w języku angielskim. Studentów zainteresowanych uczestnictwem prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres foreign@wsfiz.edu.pl. Zapraszamy!

Dear Students,

We are happy to invite you to the third intercultural meeting  addressed to students of different universities and countries. It will take place on 24th March 2021,  Microsoft Teams,  at 13:00 Polish time. The meeting will be held in English.
This time dr Dorota Frasunkiewicz is going to have lecture on BODY LANGUAGE as INTERCULTURAL COMPETENCE.  We cordially invite you to the lecture. We hope you could actively participate and share your opinions as well.
Students  interested in this meeting are kindly asked to confirm participation by sending an email to Department of Education, Research and International Relations (foreign@wsfiz.edu.pl).

24 Marz 2021 r. | 13:00 - 15:00